facebook instagram youtube

Sisa Fehérová

Hudba je pre mňa skôr medium, spôsob komunikácie a meditácie, než aby som ju nazývala zmyslom môjho života. Je to spôsob ako sa k nemu dopátrať. A to vám vravím dnes, ktovie čo by som povedala zajtra.

Prezradila si mi, že na gitare si sa začala učiť len pár týždňov pred nahrávaním Folkie sessions. Tvojou doménou je okrem spevu aj piano. Ako si sa ku hre na klavír dostala?

Zaklamala som ti, nejaké nejasnosti hrám na gitare sporadicky od puberty, ale reálne učiť som sa nezačala ešte ani tých pár týždňov predtým - len som začala chcieť :D Ku klavíru som sa dostala tak, že sme doma keď som bola maličká mali tie casio klávesy s dvoma oktávami a na základe skúsenosti s nimi, som si ako 5/6 ročná vyprosila aby som mohla chodiť do hudobnej školy.

Svoje hudobné skúsenosti si okrem koncertovania naberala postupne na hudobných v Brne, Prahe a Londýne. Kedy však prišiel prvý impulz, kedy si si povedala, že ides písať svoje piesne?

Tak to si už vôbec nepamätám, možno to bolo preto, že mnou trepala puberta a tiahlo ma to týmto smerom v sebarealizácii alebo sa mi nechcelo učiť piesne niekoho iného.

Kde hľadáš inšpiráciu pre svoje piesne?

Nehľadám inšpiráciu, chodí keď treba ☺ Ale vždy to má čo dočinenia s tým čo práve v danom období prežívam.

Čo je pre teba pri písaní piesne najdôležitejšie?

Aby tá pieseň aj reálne sprostredkuvávala pocit, ktory reprezentuje.

Väčšina ľudí sa vždy pýta, že či vznikne najprv text alebo melódia. Aký je tvoj tvorivý process?

Ako kedy, občas vznikne všetko naraz, občas je to hudba a melódia a len útržok textu, ktorý neskôr treba dopísať, alebo občas napíšem text a útržok melódie a je treba k tomu dopísať hudbu – je to rôznorodé.

Čo Ti v živote robí okrem hudby radosť? Alebo je pre teba hudba to najviac?

Obrovskú radosť mam z hôr a priateľov. Hudba je pre mňa skôr medium, spôsob komunikácie a meditácie, než aby som ju nazývala zmyslom môjho života, je to spôsob ako sa k nemu dopátrať. A to vám vravím dnes, ktovie čo by som povedala zajtra.

Aké sú tvoje najbližšie hudobné plány?

V júni nám s kapelou Fehero Rocher vychádza debutový album CIRRUS pod vydavateľstvom Slnko Records, takže sa chystáme na krst ktorý bude 21.6. v Prahe vo Vile Štvanici. S projektom MYO, ktorý sídli v Londýne pracujeme na našom EP, z ktorého sa práve dva kúsky mixujú u pána čo mixoval Radiohead. S Used to be a sofa, čo je môj indie-popový projekt dopracuvávame repertoár na plánovaný album, ktorý by mal vyjsť začiatkom budúceho roka. Plus zanedlho vyjde ambientný album Notions of everyday life, na ktorom som spolupracovala s vynikajúcim českým rapperom a producentom Jenom Hovorkom. Tento rok je teda zatiaľ pre mňa zasvätený tvorbe a nahrávaniu, a teda prebieha s menším množstvom kocnertov – od jesene však plánujeme k deske Cirrus turné ☺Official
Sisa Fehérová

Fanpage
Feherorocher

Chceš nás podporiť?

folkie organic merch

Naturálne a pohodlné veci z organickej bavlny

Pre fanúšikov Folkie sme pripravili kolekciu tričiek a doplnkov vyrobených zo 100% organickej bavlny. Ak máte záujem podporiť náš projekt kúpou jedného z produktov, jednoducho nakupujte.

Nakupuj

folkie sampler

Kompilácia z vydavateľstva Folkie Records

Prvý rok máme úspešne za sebou. Ako štart do toho ďalšieho sme pre vás pripravili kompiláciu tých najlepších živých nahrávok členov našej komunity. Folkie Sampler je zároveň prvou lastovičkou vydavateľstva Folkie Records.

Vypočuj si

folkie sessions

Staň sa fanúšikom nášho youtube kanálu

V pravidelných intervaloch publikujeme nové videá s novými interpretmi. Chceš ostať v dianí? Stačí stlačiť červené tlačítko "subscribe" pod videom. Na email ti bude chodiť upozornenie o pridaní nových videí.

Sleduj